Rewolucyjny Skypod® System. Przyszłość jest teraz.

data dodania: 18.03.2024r.

Przyszłość logistyki i intralogistyki leży przede wszystkim w nowoczesnych rozwiązaniach robotycznych. Współczesne magazyny poszukują najwyższej efektywności operacyjnej, poprawy warunków pracy zatrudnionych, elastyczności, szybkiego skalowania systemu, łatwej integracji z istniejącymi technologiami oraz jakże ważnego – zaufania i rekomendacji wiodących na świecie marek.

Firma A1 Sorter jako producent oraz integrator najnowocześniejszych rozwiązań magazynowych z powodzeniem wprowadza na rynek polski oraz w krajów Europy Środkowo-Wschodniej rewolucyjny system Skypod® od Exotec. Wyspecjalizowana kadra inżynierów przy współpracy z działem logistyki inwestora projektuje rozwiązania szyte na miarę obecnych i przyszłych potrzeb firmy. Exotec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie rozwijającego się rynku logistyki, produkując innowacyjny system Skypod®. Głównym elementem tego rozwiązania są autonomiczne roboty, które mogą poruszać się w trzech wy- miarach, to znaczy pobierać towar z regałów i dostarczać go do strefy kompletacji. Ponad 30 przodujących marek, w tym Carrefour, Decathlon, CEVA Logistics i GEODIS, zaufało Exotecowi przy wyborze rozwiązań logistycznych do swoich magazynów. Potwierdzeniem wysokiej jakości i skuteczności Systemu Skypod® jest długoterminowa współpraca między producentem rozwiązania a inwestorami, którzy decydują się na instalowanie Skypod® w wielu lokalizacjach. Innowacja, jaką zapewnia Skypod®, skutecznie poprawia operacje magazynowe na każdej płaszczyźnie od przyjęcia do wydania towaru. Technologia Skypod® od Exotec wyróżnia się na tle konkurencji, zapewniając najbardziej efektywny poziom zależności między wydajnością systemu a liczbą miejsc składowania, co przekłada się na najszybszy zwrot z inwestycji.

SKYPOD® SYSTEM TO NOWA ERA W PROCESACH MAGAZYNOWYCH

Sztandarowym produktem Exotec jest właśnie system Skypod®, rewolucyjne rozwiązanie wykorzystujące roboty do przenoszenia towarów między regałami a ergonomicznymi stanowiskami pobierania. Oprócz dużej gęstości składowania system dodatkowo maksymalizuje wykorzystanie powierzchni magazynowej poprzez zastosowanie regałów o maksymalnej wysokości 12 m, co w porównaniu z systemami kubicznymi, zapewniającymi jedynie do 6 m wysokości, stanowi znaczącą przewagę. Skypod® zwiększa przepustowość magazynu nawet pięciokrotnie w porównaniu z pracą manualną, a wynika to z dostępności każdego pojemnika oraz szybkości robota, który pozwala na dostarczenie każdego SKU do pracownika na stanowisku kompletacyjnym w maksymalnie dwie minuty, nawet tego najbardziej oddalonego i znajdującego się w górnych partiach systemu. Ten w pełni modularny system pozwala na szybkie wdrożenie, które dla średniej wielkości inwestycji trwa zaledwie około czterech miesięcy. Pozwala też na łatwą rozbudowę poprzez dodawanie robotów, stanowisk lub regałów bez przerywania produkcji. Dodatkowym atutem systemu Skypod® jest możliwość wypożyczenia robotów na okres wzmożonej pracy magazynu. W związku z rosnącymi wymogami bezpieczeństwa pożarowego trzeba wspomnieć również o kompatybilności systemu z normą FM Global.

Wirtualna wycieczka po magazynie wyposażonym w Skypod System

Firma A1 Sorter przy współpracy z Exotec zapewnia kompleksową obsługę systemu Skypod®, zapewniając serwis systemu w lokalizacji klienta, dzięki czemu gwarantowana jest wysoka dostępność systemu, na poziomie 98%. Exotec, łącząc najlepsze cechy sprzętu i oprogramowania, oferuje elastyczne systemy magazynowe, które nie tylko zwiększają efektywność operacyjną, ale także wspierają i poprawiają warunki pracy operatorów magazynowych.

Po dogłębnej analizie firma ILS (grupa kapitałowa Inter Cars SA) zdecydowała się na wybór technologii Skypod® od Exotec. Projekt w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu obejmuje instalację i integrację systemu Skypod®, przewidując około 60 tys. pojemników oraz 200 autonomicznych robotów. Ukończenie inwestycji planowane jest na początek trzeciego kwartału 2024. Rafał Tomaszewski, dyrektor ds. rozwoju systemów logistycznych w ILS, podkreśla, że inwestycja w Skypod® System pozwoli na optymalizację procesów magazynowych, spełniając oczekiwania najnowocześniejszego magazynu, wymagania dotyczące elastyczności, wydajności i dynamiczne- go rozwoju firmy.

DZISIEJSZA BRANŻA MAGAZYNOWANIA I INTRALOGISTYKI BORYKA SIĘ Z WIELOMA WYZWANIAMI

– W grę wchodzi przede wszystkim zwiększone zapotrzebowanie na szybkie i precyzyjne realizacje zamówień. Wraz z rozwojem rynku e-commerce i rosnącymi oczekiwaniami klientów magazyny muszą obsługiwać coraz większą liczbę zamówień w coraz krótszym czasie, co stawia pod znaczną presją tradycyjne systemy magazynowe – mówi Krzysztof Skiba, dyrektor ds. handlowych w firmie A1 Sorter. – Firmy starają się ciągle optymalizować swoje procesy logistyczne, aby zwiększyć efektywność operacyjną, zredukować koszty i zwiększyć konkurencyjność na rynku. W dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym firmy potrzebują elastycznych i skalowalnych rozwiązań, które będą w stanie łatwo dostosowywać się do rosnących potrzeb i warunków rynkowych. Tradycyjne metody obsługi towarów mogą prowadzić do przemęczenia i kontuzji pracowników magazynowych, co może negatywnie wpływać na ich wydajność i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Jednym z powracających problemów w dzisiejszych magazynach jest również niedostateczna liczba pracowników z powodu ogólnie dostrzeganej mniejszej dostępności, ale też w okresie wzmożonych pików sprzedażowych, jak i wzmożonej absencji chorobowej. W tej sytuacji roboty wypełniają lukę związaną z brakiem rąk do pracy. Technologia Exotec rozwiązuje wiele problemów firm logistycznych i magazynów, zapewniając efektywne, elastyczne i nowoczesne rozwiązania, które mają ogromną przewagę w porównaniu z tradycyjną automatyzacją.

KOMPLEKSOWE I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W DZIEDZINIE AUTOMATYKI MAGAZYNOWEJ

Firma A1 Sorter nie tylko jest integratorem rozwiązań firmy Exotec, ale też ma bogate doświadczenie jako producent nowoczesnych rozwiązań magazynowych. W fabryce w Chojnicach w województwie pomorskim produkuje sortery magazynowe, przenośniki czy windy magazynowe. Przez ponad 25 lat działalności A1 Sorter wyposażył wiele magazynów w kompleksowe rozwiązania, zapewniając wsparcie od projektu i planowania po integrację systemów intralogistycznych oraz informatycznych. Dzięki zaangażowanym ekspertom i pasji do doskonałości firma z powodzeniem wspiera swoich klientów w optymalizacji procesów magazynowych i zwiększaniu wydajności ich operacji logistycznych. Jeśli zatem jesteś gotowy na zmiany w Twoim magazynie, skontaktuj się z nami już teraz.

Kontakt:
Krzysztof Skiba
+48 608 179 236

 

a1 sorter katalog

A1 Sorter – Systemy automatyki magazynowej

Katalog Produktowy A1 Sorter

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym katalogiem naszych produktów.
Na jego stronach prezentujemy nowoczesne automatyczne urządzenia do transportu wewnętrznego oraz sortowania towarów.

Pobierz PDF
Nasi klienci